Certifikáty :

Certifikát CSC

Certifikát CSC

Pro držitele certifikátu CSC je kvalita vždy na prvním místě. Tato kvalita je vyžadována ve všech částech výroby.

Co tedy znamená, když je káva certifikována ?

To znamená, že si důkladně vybíráme plantáže od nichž pochází naše nejkvalitnější káva. Každá sklizeň je pečlivě kontrolována a musí splňovat ty nejpřísnější jakostní požadavky a dodržovat stanovené normy. To znamená, že každá zásilka kávy je několikanásobně podrobena důkladnými testy. CSC certifikát kvality se ovšem nevztahuje pouze na samotné kávové zrna, ale týká se také celého výrobního cyklu. CSC pečlivě kontroluje, aby byly zrna správně praženy, míchány ,zabaleny a aby pocházely pouze ze certifikovaných zelených kávových zrn. Produkty, které tento postup dodrží a výsledný produkt je tedy na nejvyšší možné úrovní se může pyšnit štítkem s logem CSC certifikátu.

Více se o CSC certifikátu dozvíte přímo na mezinárodních stránkách www.caffespeciali.it .

Certifikát Fairtrade

Certifikát Fairtrade

Fair Trade (česky Spravedlivý obchod) je způsob obchodu s drobnými pěstiteli z rozvojových zemí. Fair Trade podporuje férovější přístup k mezinárodnímu obchodu a klade důraz na jeho sociální a ekologické rozměry. V současnosti je do něj zapojeno téměř 1,5 milionu pěstitelů, zemědělských pracovníků a řemeslníků v 58 zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

Cílem Fair Trade je dát šanci lidem z rozvojových zemích vymanit se vlastními silami z chudoby a žít důstojný život. Na správné užívání ochranné registrované známky Fairtrade® dohlíží certifikační a kontrolní asociace Fairtrade Labelling Organizations. Výrobky Spravedlivého obchodu poznáte mimo jiné podle této značky na obalech.

Více se o certifikátu Fairtrade dozvíte přímo na českých stránkách www.fairtrade.cz .

Certifikát IMC

Certifikát IMC

Certifikace pro zemědělství, bio potraviny a cestovní ruch.

Certifikát středozemního institutu (IMC-The Mediterranean Institute of Certification) je soukromá společnost, která má oprávnění a mezinárodní akreditaci pro certifikaci rozvoje činností. IMC začala v roce 1995, v Senigallia (AN), v regionu Marche, v Itálii, kde mají sídlo. Během několika let se rozvíjelo partnerství zaměřené na oblasti Středozemního moře. IMC certifikace je rozšířena do všech italských regionů a také do všech oblastí země.

Dnes IMC nabízí certifikace služeb specializovaných společností, které pracují v zemědělství, výrobě bio potravin a cestovního ruchu. IMC služby poskytují efektivní zajištění služeb vhodné k místním potřebám díky specializovaným kancelářím s odborným personálem.

Více se o certifikátu IMC dozvíte přímo na mezinárodních stránkách www.lnx.imcert.it .

Certifikát Impatto Zero

Certifikát Impatto Zero

Tisíce lidí a více než 500 společností vstoupili do tohoto projektu, který se prosazuje o snížení jejich dopadu na životní prostředí a vyrovnání jejich uhlíkové stopy. Více než 150 milionů produktů, akcí a služeb jsou registrovány Impatto Zero ®

Více se o Impatto Zero dozvíte přímo na mezinárodních stránkách www.servizi.lifegate.it .